czy warto studiować i prowadzić działalność gospodarczą

Czy warto studiować i prowadzić działalność gospodarczą?

Wiele osób na studiach boryka się z problemami finansowymi. Nic dziwnego, bowiem jest to okres zabawy, imprezowania i wyjść ze znajomymi. Wtedy głównym źródłem utrzymania są pieniądze otrzymane od rodziców, stypendia czy dodatkowa praca. Sporo osób jednak posiada już ciekawe i niekonwencjonalne pasje oraz zainteresowania, które może wykorzystać w postaci dochodowego biznesu. Czy warto studiować i prowadzić działalność gospodarczą?
Postaramy się na to odpowiedzieć.

czy warto studiować i prowadzić działalność gospodarczą

Czy warto studiować i prowadzić działalność gospodarczą? Zalety

Oczywiście będąc na studiach mamy spędzamy sporo czasu przy nauce i zakuwaniu do egzaminów, jednak da się znaleźć trochę czasu na własny biznes. czy warto studiować i prowadzić działalność gospodarczą? Oczywiście że tak, bo możemy już zarabiać, zbierać kapitał i rozwijać się! Najważniejszą zaletą jest oczywiście to, że robisz to co kochasz, a dodatkowo możesz zarabiać pieniądze. To najwspanialsze połączenie jakie może Ci się przytrafić. Dodatkowo możesz odliczać i płacić jako działalność gospodarcza w formie podatku. Na początku jesteśmy całkowicie zwolnieni z płacenia składek na ubezpieczenia społeczne! To ogromna zaleta. Warto też pamiętać, że to Ty jesteś Panem swojego losu, więc układasz grafik i zadania pod siebie.

nauka na studiach

Czy to takie proste?

Czy warto studiować i prowadzić działalność gospodarczą? Tutaj już wiemy, że jak najbardziej, ale nikt nie mówił, że będzie to łatwe i proste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *