Czym jest headhunting?

Pracując w branży HR pewnie nie raz spotkałeś się z słowem headhunting. W naszym najnowszym artykule tłumaczymy czym tak właściwie jest ten proces.

Na czym polega headhunting?

Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, że w swojej branży może być obserwowany przez rekruterów. Najlepsi z najlepszych mogą dostać świetne propozycje pracy w ramach działań headhunting. Poszukiwaniem wyjątkowych osób zazwyczaj zajmują się osoby pracujące w obszarze HR, ale nie zawsze. Czasem będą to specjaliści w danej dziedzinie, którzy przy wsparciu osób HR wybierają potencjalnych kandydatów. Taki system jest bardzo skuteczny, ale pracochłonny. Wymaga wypracowania pewnych standardów, aby uniknąć niepowodzeń. Często już na etapie studiów wyższych może zdarzyć się, że jakaś firma zaproponuje nam współpracę. To również wlicza się w działania związane z pozyskiwaniem nowych, interesujących pracowników.

Jak wyróżnić się na tle konkurencji?

W dobie internetu i rozwoju social mediów, headhunting jest znacznie prostszy niż dotychczas. Aby pokazać się szerszemu gronu osób poszukujących nowych pracowników należy być bardzo aktywnym w swojej branży. Świetnie sprawdzą się wszelkie wpisy, również gościnne oraz pokazywanie swoich dotychczasowych osiągnięć. Doskonale sprawdzą się też wydarzenia branżowe oraz poznawanie nowych osób. Nie zapominaj również o ciągłym samorozwoju i poszukiwaniu nowych wyzwań. To z pewnością zwróci uwagę osób z HR, również podczas tradycyjnej formy rekrutacji. Nie zwlekaj i zadbaj o swoją karierę już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *