4 dniowy tydzień pracy

Czym jest idea zakładająca 4 dniowy tydzień pracy

Marzyłeś kiedyś o tym, żeby weekend zacząć chwilę wcześniej? Na pewno nie raz! A co by było, jakbyś co tydzień zaczynał weekend 1 dzień wcześniej? Sprawdź, czym jest model zarządzania zasobami ludzkimi, zakładający 4 dniowy tydzień pracy.

Na czym polega 4 dniowy tydzień pracy?

Idea, jaką jest 4 dniowy tydzień pracy odchodzi przede wszystkim od typowego dla nas obecnie tygodnia pracy, w którym wykonujemy 40 h. Może to być realizowane przez zmniejszenie liczby dni roboczych dla pracowników lub też dodanie jednego dnia wolnego. Celem takiego rozwiązania jest wprowadzenie większej ilości czasu wolnego dla pracowników, który ma się przełożyć na ich większe zdrowie, komfort psychiczny i polepszenie relacji z rodziną. W tym modelu wykonywana praca opierać by się miała przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu oraz wykonywaniu określonych i umówionych zadań w czasie.

4 dniowy tydzień pracy

Korzyści z takiego rozwiązania

Jak wykazały badania przeprowadzone przez firmę Microsoft w 2019 roku, takie rozwiązanie może zwiększyć wydajność pracowników nawet o 40 %. Zmniejszenie liczby dni pracujących miałoby pomóc zachować bilans między życiem prywatnym a zawodowym i jednocześnie motywować do wykonywania określonej pracy szybciej i lepiej. Również mogłoby to pozytywnie wpłynąć na umiejętności zarządzania swoim czasem i organizacją pracy przez pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *