
Elektroniczne fakturowanie w zamówieniach publicznych – jak wygląda ten proces?
Zacznijmy od samego pojęcia, czyli czym jest w zasadzie elektroniczne fakturowanie? To w zasadzie księgowanie i wystawianie faktur za pomocą komputerowych systemów finansowo-księgowych. Warto zaznaczyć, że w przypadku wydruku papierowego trzeba dodatkowo wprowadzać danę, a także powstają koszty związane z wydrukiem i przesłaniem za pomocą tradycyjnej poczty. Dzisiaj jednak opowiemy, czym jest elektroniczne fakturowanie w zamówieniach publicznych. Jak wygląda cały ten proces i w jaki sposób możesz działać? Odpowiadamy!
Elektroniczne fakturowanie w zamówieniach publicznych – co to jest?
Do tego typu fakturowania stosuje się głównie różne platformy do obiegu faktur, z których korzysta się za pomocą strony internetowej. Elektroniczne fakturowanie w zamówieniach publicznych stosuje się dokładnie w taki sam sposób jak zwykłe fakturowanie, jednak jest nieco inna struktura dokumentów. Odpowiednie prawa odpowiednio regulują odpowiednie dokumenty, przez co faktury muszą być odpowiednio przygotowywane. Nie mnie jednak cały ten proces oznacza skrócenie czasu obiegu transakcji, a także przyspieszenie płatności. Dodatkowo może to zmniejszyć wysokość płatności dla zewnętrznych firm.
Czy warto z tego korzystać?
Jeśli coś przyspiesza pracę i ułatwia ją to czemu z tego nie korzystać? Uważamy, że takie usprawnienie jest warte uwagi i każda firma zajmująca się takimi dokumentami powinna coś takiego wdrożyć. Elektroniczne fakturowanie w zamówieniach publicznych nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać.