
Grywalizacja – czym jest i jak ją wykorzystać?
Wiele osób cierpi na brak energii i zaangażowania na swoim stanowisku w pracy. Coraz częściej słyszy się o braku chęci do pracy i wypalenie zawodowe, a co gorsza rutynę. Pracownicy w takim stanie stają się mniej efektywni, wolniejsi i mniej wydajni. Potrzebne jest uatrakcyjnienie zajęć i wprowadzenie zmian w ich zarządzanie i codzienną pracę. Z pomocą przychodzi grywalizacja, czyli wprowadzenie mechanizmów z gier do elementów w pracy z nimi nie związanymi. Możliwości na tym polu jest wiele, a jej wykorzystanie może by ć kluczem w dalszej pracy w Twojej firmie. Dowiedz się więcej na jej temat w dzisiejszym artykule!
Grywalizacja – gdzie ją wykorzystać?
Grywalizacja jest na tyle szerokim tematem, że można ją wykorzystać dosłownie w każdym etapie w pracy na różnych szczeblach zarządzania czy pracowniczym. Można dzięki nim usprawnić pracę biurową, elementy zarządzania czy wprowadzić nieco urozmaicenia do cyklicznych zadań. Można ją też wykorzystać nie tylko do etapu pracy, ale też rozwoju osobistego, szkoleń, rozwoju czy wprowadzaniu pracownika na nowe stanowisko. Wszystko zależy od możliwości, budżetu, pracowników, czy też tego jak chcesz to wykorzystać.
Tylko dla młodych?
Istnieje mit, który powiela się wszędzie – grywalizacja nie jest tylko dla młodych. Niektóre schematy i elementy z grywalizacji mogą znacząco wpłynąć na efektywność czy naukę nawet osób starszych.