stresująca praca

Jak wygląda praca w czasie pandemii?

Pandemia wciąż trwa i praca zdalna w przypadku biur jest nieunikniona, aby chronić pracowników przed zarażeniem. Przeczytaj nasz artykuł o tym jak wygląda praca w czasie pandemii.

Praca zdalna

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które pracują w biurach. Niestety ma pewne minusy, do których zaliczyć możemy brak komfortowego miejsca do pracy w domu czy kwestie interpersonalne. Na takie sygnały powinniśmy reagować jako dział HR czy właściciele firm. Powinniśmy wspierać naszych pracowników i umożliwiać im pracę np. na swoim biurowym krześle. Kwestia organizacyjna pozwala nam przecież na dostarczenie takich elementów. W przypadku osób, które wykonują pracę tzw. fizyczną, taki model nie zadziała. Musimy koniecznie zadbać o bezpieczeństwo pracowników za pomocą wdrożenia pewnych restrykcji sanitarnych. Praca w czasie pandemii nie jest prosta, ale wspólnymi działaniami możemy zmniejszać ilość zachorowań.

nowy pracownik

Jak zabezpieczyć pracowników?

Najważniejsza kwestia to dostęp do środków odkażających oraz maseczek. Ważny jest także odstęp min. 2 metry od każdego pracownika. Praca w czasie pandemii wymaga także wdrożenia większej ilości zmian, aby współpracownicy mieli ze sobą ograniczony kontakt. W ten sposób w przypadku kwarantanny będziesz mógł dalej prowadzić swój biznes. Tam gdzie tylko można wstaw ścianki z tworzywa sztucznego. Edukuje także swój zespół. Razem możecie przciwstawić się chorobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *