jak wyznaczać cele

Jak wyznaczać cele, abyśmy je osiągali

W każdym etapie naszego życia potrzebne nam są cele, aby się rozwijać i iść do przodu. To świetny sposób, aby dążyć do naszych marzeń i planów, które sobie założymy. Jak wyznaczać cele, abyśmy nie stracili motywacji, a dodatkowo abyśmy mogli je osiągać. Sprawdźcie, ten krótki poradnik!

jak wyznaczać cele

Jak wyznaczać cele – ważny jest kontekst

Większość osób porzuca swoje cele czy marzenia już po kilku dniach. Czemu tak się dzieje? Jak wyznaczać cele, aby miały sens? Zapominają oni, dlaczego wyznaczyli sobie takie a nie inne zadanie. Jest kilka ważnych wniosków, dlaczego porzucamy nasze marzenia. Bardzo często są bardzo mało ważnym cele, czyli jego realizacja nie zmieniłaby jakości naszego życia. Ważne jest, że zanim przystąpisz do wyznaczania celów ważne jest zapisanie ich na kartce, te najważniejsze z podziałem na grupy. Dzięki temu widzisz, co sobie założyłeś, dlaczego i z jakiej racji zacząłeś się tym zajmować. Konieczne jest też, aby zapisywać swoje wnioski.

SMART, metoda planowania

SMART to akronim od angielskich słów, które przedstawiają cechy charakterystyczne dla mądrego planowania celów. To pojęcie mówi, że cel ma być konkretny, mierzalny, osiągalny, istotny i określony w czasie. Jeśli brakuje nam jednego elementu, to ciężko będzie nam w osiągnięciu tego celu. Warto również wyznaczyć sobie mniejsze etapy, kroki, zadania, które przybliżą Cię do realizacji celu. Jak wyznaczać cele? Zacznij od zapisywania zadań i notatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *