Work-life fit

Work-life fit – co to za nowy trend?

Na pewno nie raz słyszałeś pojęcie work-life balance. To odpowiednie dostosowanie czasu pracy i czasu prywatnego, aby odpowiednio oddzielać od siebie te dwa elementy. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu zachowana jest harmonia, a Ty jesteś produktywniejszy i szczęśliwszy. Chodzi głównie o to, aby nie przynosić pracy do domu, ani prywatnych problemów do miejsca pracy. Jest to dość oczywiste i wiadome, jednak wiele ludzi ma problem z ich zachowaniem. Ostatnio jednak mówi się o nowym trendzie, czyli Work-life fit. Czym jest i jak mozna go stosować?

Work-life fit

Work-life fit – czyli jak pracować jeszcze efektywniej

Wcześniejsze pojęcie miało być odpowiedzią na szczęśliwe życie prywatne i efektywną pracę w miejscu zawodowym. Niestety nie zawsze tak było, a nawet pogarszało całą sytuację. Pojawiła się potrzeba, aby jeszcze lepiej to rozplanować. Work-life fit to jeszcze lepszy sposób na podzielenie tych obowiązków. Samemu dostosowujesz sobie kiedy chcesz pracować, przez jaki czas, a kiedy planujesz poświęcić czas rodzinie. Wiesz wtedy, kiedy planujesz efektywniej, w jakich godzinach i kiedy się przygotować. Odpowiedni plan i działanie to droga do sukcesu.

Czy to przyszłość?

Work-life fit może się okazać odpowiedzią i przyszłością – na pewno ułatwia to praca zdalna i jeszcze szybsze działanie w trybach stacjonarnych. Możliwe, że za jakiś czas takie rzeczy nie będą nas już dziwić, bo staną się codziennością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *