aktywna-baza-kandydatow-na-llinkedin

Aktywna baza kandydatów na LinkedIn kluczem do sukcesu w rekrutacji

Aktywna baza kandydatów na LinkedIn ma duże znaczenie dla późniejszych efektów rekrutacji. Szczególnie dotyczy to branż IT i e-commerce. W tym artykule przedstawimy kilka najważniejszych powodów, które decydują o tym, że jest aż tak ważna.

Aktywna baza kandydatów na LinkedIn ma wiele zalet.

Aktywna baza kandydatów na LinkedIn daje dostęp do ogromnej puli kandydatów, spośród których można dowolnie wybierać osoby do obsadzenia konkretnych stanowisk. Podczas tradycyjnej rekrutacji, najwięcej czasu wymaga proces zbierania zgłoszeń kandydatów na stanowiska pracy, najczęściej w formie CV. Podczas rekrutacji z użyciem aktywnej bazy kandydatów na LinkedIn, maksymalnie skracamy ten proces i ograniczamy go do kontaktu z wybranymi przez nas kandydatami.

Kolejną zaletą tej metody rekrutacji jest unifikacja składanych dokumentów. Na platformie LinkedIn odbywa się to przez wypełnienie jednolitego formularza. W przypadku tradycyjnej rekrutacji dokumenty są zróżnicowane. Mają różne formatowanie tekstu, czcionki, a nawet całkowity układ. Wybór spośród tak zróżnicowanej grupy dokumentów jest pracochłonny i problematyczny.

aktywna-baza-kandydatow-na-llinkedin

Kolejną zaletą rekrutacji przez Aktywną bazę kandydatów na LinkedIn jest jednolita forma komunikacji. Platforma LinkedIn taką formę komunikatora posiada. W przypadku tradycyjnej rekrutacji komunikacja z kandydatami może być problematyczna ze względu na przeszkody technologiczne.

Aktywna baza kandydatów na LinkedIn sprawia ze rekrutacja jest bardziej efektywna

Aktywna baza kandydatów na LinkedIn ma pozytywny wpływ na jakość i tworzenie rekrutacji w porównaniu z tradycyjnymi metodami. W niektórych branżach jak e-commerce czy IT sprawdza się świetnie, ale istnieją również branże, gdzie nie jest to najskuteczniejsza metoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *