cesja leasingu

Cesja leasingu – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Wiele osób zastanawia się czym jest cesja leasingu. Pojęcie to dotyczy przekazania obowiązków oraz praw wynikających z umowy leasingowej na drugiego przedsiębiorce. W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić garść informacji na temat tego zjawiska. Zapraszamy do lektury!

Problemy związane z cesją leasingu

Jeśli jesteś osobą, którą dotyczy cesja leasingu operacyjnego to możesz mieć problem związany z tym, że nie możesz dokonać żadnej zmiany w harmonogramie spłaty. W innym wypadku umowa będzie traktowana jako nowa i nie będziesz mógł wykupić danego przedmiotu za symboliczną wartość – obowiązywać będzie cena rynkowa. Podczas pandemii Covid-19 znacząca część przedsiębiorców wystąpio do leasingodawców z prośbą o odroczenie płatności rat. Firmy leasingowe odmawiają jednak pomocy ze względu na to, że zmieniłaby ona warunki obowiązującydh umów. Zmiana harmonogramu spłaty sprawia, że przedmiot musi zostać wykupiony po cenie rynkowej.

Trudności jakie możesz napotkać podczas cesji leasingu

Jeśli interesuje Cię cesja leasingu to musisz wiedzieć o kilku aspektach, które mogą utrudniać całą procedurę. Pamiętaj o tym, że musisz uprzednio uzyskać zgodę firmy leasingującen ja użytkowanie przedmiotu przez osobę trzecią. Taka sytuacja może pociągać za sobą to, że wzrosną opłaty za ubezpieczenie. Bez takiej zgody w przypadku uszkodzenia przedmiotu, ubezpiecyzciel odmówi realizacji wypłaty odszkodowania. Wiedz także, że przychód z wynajmu należy odpowiednio opodatkować.

cesja leasingu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *