polska lista sankcyjna

Czym jest polska lista sankcyjna?

Słyszałeś wiele razy o polskiej liście sankcyjnej, ale wciąż nie wiesz, czym ona jest? Zastanawiasz się, czy jest to sprawa, która dotyczy ciebie lub twojej firmy? IAML przychodzi z odpowiedziami na wszystkie te pytania! Polska lista sankcyjna powstała bowiem jako jeden z elementów reakcji na agresję Rosji na Ukrainę, aby uruchomić kolejne sankcje.

polska lista sankcyjna

Jak działa polska lista sankcyjna?

Na polską listę sankcyjną wpisanie zostali podmioty oraz oligarchowie rosyjscy, którzy prowadzą działalność na terenie Polski. Wprowadza ona także zakaz eksportu oraz transportu węgla z Rosji i Białorusi przez oraz do Polski. Lista obejmować może także przedsiębiorstwa, za którymi stoi jeden z rosyjskich oligarchów. Przede wszystkim polska lista sankcyjna zawiera w sobie tych przedsiębiorców, którzy wspierają i finansują wojnę na Ukrainie.

Jakie sankcje narzuca ta lista?

Polska lista sankcyjna nakłada przede wszystkim trzy środki ograniczające. Po pierwsze zakłada ona wstrzymanie wszelkich transakcji z obejmowanymi przez nią podmiotami. Po drugie zamrożenie wszelkich posiadanych przez owe podmioty zasobów. Po trzecie zaś wykluczenie ich z wszystkich zamówień publicznych oraz organizowanych w ich ramach konkursów. Jej głównym celem jest więc jak największe ograniczenie działalności wspierających wojnę na Ukrainie przedsiębiorców, w celu doprowadzenia do zażegnania konfliktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *