dlaczego feedback jest ważny

Dlaczego feedback jest ważny – podpowiadamy

Feedback to bardzo popularne pojęcie stosowane praktycznie wszędzie w ostatnim czasie. Mowa tu oczywiście o takich sektorach jak nauka, studia, a co najważniejsze, biznes. Jest bardzo modny i nic dziwnego, że coraz więcej osób go stosuje. To świetny sposób na poprawę pracy czy korektę działań pracownika czy studenta. Co to jest i dlaczego feedback jest ważny.

dawanie feedbacku

Dlaczego feedback jest ważny – kilka przykładów

Dlaczego feedback jest ważny dla Twoich pracowników i firmy? Feedback to najprościej mówiąc informacja zwrotna. Jedna z osób wykonuje jakieś zadanie lub czynność, a druga osoba odpowiada, oddaje informacje z jej strony na temat określonego zadania. Nie możemy kontrolować udzielania lub jej nie udzielania, jednak możemy znacząco popracować nad jej jakością. Robimy to dlatego, że feedback jest bardzo mocnym sposobem naprowadzenia do zadań, ale źle prowadzony może być demotywujący w perspektywie czasu. Najważniejsze jest to, że to co chcemy przekazać za pomocą słów, musi być zgodne z mimiką twarzy, gestykulacją i ogólnie przekazem werbalnym. Często doprowadza to do złej interpretacji i ewentualnych problemów.

dlaczego feedback jest ważny

Jak zatem się komunikować?

Styl komunikacji jest ogromnie ważny, bowiem może znacząco wpłynąć na ogólny odbiór. Dlaczego feedback jest ważny? Bowiem możemy nim wywierać negatywny i pozytywny wpływ na osobę. Trzeba odpowiednio go prowadzić, aby nie doprowadzić do ewentualnej demotywacji lub złego prowadzenia zadań czy projektów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *