źródła wiedzy dla sprzedawcy

Efektywność szkoleń – w jaki sposób ją mierzyć

Szkolenia to nierozłączny element rozwoju w organizacji, zarówno pracy w firmie, jak i kompetencji poszczególnych pracowników na konkretnych szczeblach. Trzeba jednak sprawdzić, czy nabyte umiejętności podczas szkolenia rzeczywiście zostały pojęte przez osobę szkoloną. Efektywność szkoleń warto sprawdzać, ale w jaki sposób to robić i jak wyglądać powinien ten proces. Na co zwrócić uwagę i co oceniać?

efektywność szkoleń

Efektywność szkoleń – metody badania

Efektywność szkoleń można zmierzyć za pomocą różnych metod badawczych. Pozwalają one uzyskać szeroką wiedzę na temat efektów szkoleń. Pierwszym i bardzo ważnym elementem jest wywiad z uczestnikiem. Powinna być przeprowadzona ustnie, nie za pomocą ankiety, bo to może być niemiarodajne. Potem warto zainteresować się czymś takim jak metody SCM, dzięki którym szybko uzyskasz zwrot z inwestycji w projekt. To wielopoziomowy system pozwoli Ci uzyskać kluczowe informacje o przebytym szkoleniu. Dzięki tej metodzie możemy mierzyć sukcesy wszystkich uczestników, co daje nam wartość. Jeśli wartość dodana jest wyższa niż sama inwestycja, to bardzo dobrze! 

szkolenia i efekty

Inne sposoby

Bardzo pomocna jest również opisana metoda analizy efektów szkoleń. Niezależnie od innych form, zawsze pozwoli Ci sprawdzić efektywność szkoleń. Opiera się przede wszystkim na przesiewowym badaniu online, które sprawdza, czy uczestniczy zastosowali narzędzia ze szkolenia, a następnie czy umiejętności były wykorzystywane przez uczestnika w jego miejscu pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *