fundusze europejskie i szkolenia

Fundusze europejskie oraz szkolenia z nimi związane

Wkroczenie do Unii Europejskiej oznacza przystąpienie do wspólnoty państw, które wzajemnie wspomagają się gospodarczo. Wyznawanie podobnych wartości pod kątem polityki i kierunku rozwoju stwarza duże możliwości dla państwa. Ma ono dużo łatwiejsze zadanie, jeżeli chodzi o promocje rodzimych produktów i usług na arenie międzynarodowej. Warte zatem być świadomym, jakie fundusze europejskie oraz szkolenia z nimi związane przysługują przedsiębiorcom. 

fundusze europejskie szkolenia

Fundusze europejskie i źródło  

System funduszy europejskich towarzyszy Polsce od samego początku członkostwa w Uni Europejskiej. Dzięki nim możliwy jest rozwój wielu sektorów gospodarki oraz finansowanie każdego regionu kraju. 

Finansowanie z Unii Europejskiej jest także istotnym instrumentem w walce z panującym bezrobociem. Fundusze europejskie oraz szkolenia z nimi związane otwierają drzwi ku lepszemu funkcjonowaniu państwa i zadowoleniu społeczeństwa. Edukując się z zakresu ich przyznawania, można zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dotacji. 

Źródłem finansowania unijnych funduszy jest przede wszystkim PKB kraju członkowskiego. 0,73% dochodu państwa przekierowywana jest do budżetu Unii Europejskiej. Kolejnym źródłem są dochody z podatku VAT, każdy członek Unii ma obowiązek przekazać określoną jego część. Trzecim znaczącym źródłem są cła z tytułu importu dóbr od krajów spoza Unii Europejskiej.

Dlaczego warto się szkolić?

Polska jest ogromnym beneficjentem funduszy unijnych. Dzięki nim m.in. zakupiono laptopy do szkół do nauki zdalnej, sprzęt medyczny dla szpitali, dokonano termomodernizacji szkół oraz wsparto domy opieki społecznej. Fundusze europejskie oraz szkolenia z ich funkcjonowania to ważny element funkcjonowania przedsiębiorstw, oraz innych placówek publicznych, ponieważ niezbędne jest nabycie świadomości o możliwościach zdobycia dodatkowych środków finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *