Szkolenia kadrowo-płacowe

Szkolenia online z zakresu kadrowo-płacowego to idealny sposób na poszerzenie i doskonalenie wiedzy z takich obszarów jak jak stosunki pracy, rozliczanie czasu pracy, dokumentacja pracownicza, naliczania wynagrodzeń oraz ewidencja godzin – i nie tylko. Jeden z najpopularniejszych tematów dotyczy bowiem aktualnego Kodeksu Pracy i wszystkich wyzwań, które łączą się z częstymi zmianami w prawie. 

Na jakie szkolenia kadrowo-płacowe warto się zdecydować i dlaczego? Czy oferta szkoleń online jest równie interesująca co kursów stacjonarnych?

szkolenia kadrowo-płacowe

Szkolenia kadrowo-płacowe. Co musisz o nich wiedzieć?

Dla kogo?

Najczęściej ze szkoleń tego typu korzystają osoby pracujące w działach kadr oraz HR, a także wszyscy obcujący z tematem Kodeksu Pracy czy płac na co dzień. Szkolenia kadrowo-płacowe przydają się również menedżerom i team leaderom, którzy muszą wiedzieć, czym zajmuje się ich zespół.

Kto prowadzi takie szkolenia?

Zdecydowanie najlepiej korzystać z ofert szkoleniowych prowadzonych przez ekspertów z konkretnej dziedziny. Pracownicy dużo więcej wyniosą z wykładu praktyka pracującego w danej dziedzinie niż teoretyka. W przypadku zagadnień prawnych czy dotyczących regulacji kadr i płac, dobrze, by trenerzy byli doświadczonymi ekspertami z instytucji kontrolujących, np. PIP czy ZUS.

Stacjonarnie czy online?

Wiele placówek organizuje szkolenia na miejscu oraz w formule online, w zależności od potrzeb klientów. Miejsce nie ma dużego znaczenia, ponieważ pracownicy mogą udzielać się z równym powodzeniem na czacie czy włączając w dyskusję online, co podnosząc rękę na wykładzie stacjonarnym. Obawa przed jednostronnością zajęć prowadzonych przez dobrych trenerów jest raczej nieuzasadniona, ponieważ w trakcie zajęć online uczestnicy mogą w pełni uczestniczyć w spotkaniu.

Jakie są ceny szkoleń kadrowo-płacowych?

Najczęściej ceny szkoleń zależą od tego, jaki zakres wiedzy jest na nich przekazywany, jak wyspecjalizowana jest osoba prowadząca oraz ile godzin będzie trwał dany kurs. Średnia cena podstawowego szkolenia to od ok. 150 zł – 400 zł.

szkolenia kadrowo-płacowe

Czego nauczysz się w czasie szkoleń kadrowo-płacowych?

Szkolenia kadrowo-płacowe to źródło wiedzy z różnych dziedzin. Zdarzają się szerokie, kompleksowe kursy, które obejmują wiele tematów i trwają kilka tygodni czy miesięcy, jak również jednodniowe, prostsze szkolenia, a nawet webinary dotyczące wyłącznie jednego, wąskiego zagadnienia. 

Od potrzeb pracownika zależy, na jaki kurs powinien się zdecydować – czy chodzi o holistyczny rozwój zawodowy, czy podszkolenie się z najbardziej problematycznych kwestii. Często kursanci decydują się na przykład na edukację w zakresie prawa, ponieważ to właśnie Prawo Pracy i liczne zmiany w jego zakresie sprawiają, że jest to jedno z największych wyzwań dla pracowników nowoczesnych działów kadr i płac.

Wskazówka: Jeśli zależy Ci na zdobyciu kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu, zwróć uwagę na certyfikowane szkolenia, które pozwalają Ci uzyskać tytuły takie jak:

  • Specjalista ds. kadr (kod zawodu 242307)
  • Specjalista ds. wynagrodzeń (kod zawodu 242310)

Przykładowe tematy szkoleń organizowanych w Centrum Szkoleń i Rozwoju Kadr Verte

  • Praktyczne naliczanie godzin nadliczbowych;
  • Zmiany w Kodeksie Pracy a dokumentacja pracownicza w zakresie przejrzystych warunków zatrudnienia w pytaniach i odpowiedziach – wzory dokumentów i druków;
  • Zasiłki od A do Z – kompendium wiedzy dotyczące zasiłków w 2023 roku;
  • Rewolucyjne zmiany w kodeksie pracy w 2023 roku;
  • Umowy zlecenie po 1 stycznia 2023 roku – wynagrodzenia z umów zlecenie, oskładkowanie;
  • Umowy o pracę i nowy zakres obowiązku informacyjnego do umów o pracę po zmianach w KP;
  • Teczka osobowa pracownika bez tajemnic – najnowsze zmiany stanowiska Ministerstwa Pracy UODO oraz PIP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *