Grywalizacja

Grywalizacja w szkoleniach – dlaczego warto ją stosować?

W dzisiejszych czasach coraz większe znaczenia mają kursy i szkolenia bardziej skoncentrowane już na konkretnych elementach niż studia, które przekazują wiedzę w bardzo ogólny sposób. Wiele osób i badań udowadnia, że takie szkolenia są znacznie lepszą formą nauki i przyswajania wiedzy, którą później pracodawcy doceniają. Warto jednak pamiętać, że muszą one być praktyczne i ciekawe, ale jak to zrobić? Grywalizacja to świetny sposób na wprowadzenie czegoś nowego, ciekawego, co zaciekawi odbiorców i nauczy wielu nowych elementów. Czym jest i jak ją stosować? Dowiesz się w tym wpisie!

Grywalizacja podczas szkoleń

Wiele osób pewnie zastanawia się, czym w zasadzie jest grywalizacja – coraz częściej mówi się o tym zagadnieniu. Jest to wprowadzenie elementów i mechanik z gier do codziennych, nieoczywistych czynności, które są daleko od znanych gier. Dzięki takiemu zastosowaniu czynność staje się nieszablonowa, nowa, ciekawsze, a dodatkowo atrakcyjna. Odpowiednio zastosowana może być bardzo potężną bronią, jednak nieodpowiednio zaimplantować potrafi przysporzyć więcej problemów niż korzyści.

Grywalizacja

Jak wprowadzić do szkoleń?

Grywalizacja ma różne oblicza i można ją w różny i ciekawy sposób wprowadzić do codziennych szkoleń i zajęć. Można dodać formę zadań, punktów, czy innych aktywności, które znacząco poprawią atrakcyjność tych zajęć. Dzięki temu nie tylko ludzie będą lepiej przyswajać wiedzę, a dodatkowo zapiszą się na kolejne zajęcia czy kursy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *