Jak skutecznie rekrutować specjalistów IT

Branża informatyczna z roku na rok rozwija się coraz bardziej, a zapotrzebowanie na specjalistów, którzy są w stanie samodzielnie tworzyć strony oraz programy stale się powiększa. Z tego też powodu wiele firm stale rekrutuje nowe osoby, które będą w stanie wypełnić to zapotrzebowanie. Nie każdy jednak wie, iż rekrutacja programistów nie jest łatwą czynnością i różni się nieco od tradycyjnych rekrutacji, a dodatkowo istnieje wiele różnych mitów z nią związanych. Pojawić może się zatem pytanie jak skutecznie rekrutować specjalistów IT?

Czego można wymagać od rekrutera?

W przypadku rekrutacji na stanowiska informatyczne rozmowy wyglądają nieco inaczej. Ważna tutaj jest wiedza praktyczna kandydata, którą rekruter musi w jakiś sposób zweryfikować. Dlatego też osoba prowadząca rozmowę powinna mieć podstawową wiedzę na temat różnego rodzaju procesów oraz terminologii, ponieważ bez tego cały proces może nie być w pełni profesjonalny, a osoba rekrutowana może okazać się nieodpowiednia. Jest to zatem podstawowa odpowiedź na to jak skutecznie rekrutować specjalistów IT. Oczywiście mogą pojawić się pytania, na które rekruter nie będzie znał odpowiedzi, ponieważ nie jest on programistą.

jak skutecznie rekrutować specjalistów it

Jak skutecznie rekrutować specjalistów IT — gdzie szukać?

Jeśli szukamy specjalistów IT, warto zasięgnąć bezpośredniego kontaktu z kandydatami, zwłaszcza przez platformę LinkedIn, gdyż można tam znaleźć osoby, które aktywnie szukają nowych możliwości pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat jak skutecznie rekrutować specjalistów IT, wejdź na stronę Talent Place.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *