model gold

Model GOLD – sensowny feedback na poziomie!

Wiele mówi się o tym, że trzeba przekazywać informacje zwrotną pracownikom czy współpracownikom, ale też rodzinie czy dzieciom po wykonanym zadaniu. Tak zwany feedback to świetny sposób nie na krytykę, a podpowiedzenie, co można zrobić lepiej i optymalniej w przyszłości. Trzeba to jednak zrobić z głową, sensownie, aby nie pogorszyć sytuacji. Sposobów przekazywania informacji zwrotnej jest wiele, ale jednym z nich jest model GOLD. Czym jest i jak się nim posługiwać? O tym w dzisiejszym artykule?

model gold

Czym jest model GOLD?

Model GOLD to informacja zwrotna nastawiona na wnioski. Człowiek uczy się głównie poprzez doświadczenia i popełniane błędy. Tym też jest właśnie model, czyli nauką na podstawie wykonywanych wcześniej zadań. Trzeba określić cel, a następnie jaki był rezultat i co z niego udało nam się wyciągnąć. Czego nauczyłeś się tym razem? Jak zrobiłbyś to następnym razem? Na wszystkie te pytania odpowiada właśnie ten sposób, przez co w dalszym okresie uczymy się i rozwijamy, aby lepiej i efektywniej pracować.

Dlaczego stosować go, a nie coś innego?

Możemy korzystać z różnych sposobów czy technik, jednak model GOLD znacząco daje do myślenia. Nic dziwnego, bowiem błędy pamiętamy bardzo długo i to właśnie z nich powinniśmy korzystać, aby rozwijać się i nie popełniać ich w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *