flexicurity

Flexicurity – czym jest i jak działa?

W ostatnim czasie coraz więcej osób przechodzi na pracę zdalną, głównie za sprawą koronawirusa. HRowcy, szefowie czy team liderzy nauczyli się zarządzać taką grupą pracowników, co stanowi łatwiejszy sposób mierzenia efektów działań. Dodatkowo dużo osób preferuje taki tryb pracy, mówiąc, że są bardziej efektywni. Narodził się w tym czasie flexicurity, czyli duński model pracy, łączący w sobie elastyczność i bezpieczeństwo. W Polsce również przejawia się trend korzystania z tej koncepcji. Czym jest i jak możesz to zastosować u siebie?

flexicurity

Flexicurity – co to jest?

Flexicurity to połączenie elastyczności zatrudniania z bezpieczeństwa, która pozwala na wybór miejsca pracy, wymiaru godzin czy wybór jeśli chodzi o rodzaj podpisanej umowy. Dzięki temu pracownicy mogą ustalić w 100% jak preferują pracować, żeby być najbardziej efektywnym. Pozwala to też na dostosowanie innych spotkań i zajęć do tego czasu, dzięki czemu osoba jest zorganizowana i na wszystko znajdzie czas. Dzięki temu osoba pomimo licznych zajęć, może się rozwijać i zdobywać umiejętności, które są kluczowe też dla pracodawców. W takim rozrachunku obie strony zyskują i nie ma co tutaj mówić o kompromisach czy niezadowoleniu.

praca w biurze

Gdzie można to stosować?

Korporacje to idealne miejsce, gdzie flexicurity może być stosowane bez najmniejszych problemów. Łatwość w zmianie trybu pracy i dostosowanie godzin pozwoli pracownikowi na odpoczynek, a zarazem na efektywne wykonywanie swoich zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *