wizyta handlowa

Luka kadrowa w IT – Jak nią zarządzać?

GUS(Główny Urząd Statystyczny) opublikował dane z końca sierpnia 2021 roku o liczbie zarejestrowanych bezrobotnych, która wynosiła 990,8 tys. W porównaniu z lipcem oznacza to spadek o 16,9 tys. Zanotowano, również niższą stopę bezrobocia, która wynosiła 5,9. Czy te dane oznaczają poprawę na rynku pracy w tym, również w sektorze IT? Jak wygląda luka kadrowa w IT obecnie? Zapraszamy do sprawdzenia naszego artykułu!

luka kadrowa w it

Jak wygląda luka kadrowa w IT?

Na rynku IT cały czas brakuje specjalistów, nie jest to tajemnicą. Rozwój technologiczny cały czas się rozwija w niemalże każdej branży i aspekcie naszego życia. To sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów IT jest coraz większe. Luka kadrowa w IT cały czas rośnie. Firmy cały czas walczą o doświadczonych i wyspecjalizowanych pracowników. Firmy, które będą chciały się rozwijać będą zmuszone do poprawienia warunków płacowych dla specjalistów.

W jaki sposób eliminować luki kadrowe?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie planów zatrudnienia w których powinniśmy zwracać uwagę na ogólną liczbę zatrudnionych pracowników, wiek i staż pracy pracowników, wysokie wyniki potencjalnych liderów, umiejętności oraz kompetencje pracowników. Jeśli uzyskamy dane na powyższe czynniki będziemy mogli w lepszym stopniu zrozumieć obecną sytuację kadrową w firmie i określić przyszłe potrzeby aktualnych pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *