grywalizacja a budowanie marki pracodawcy

Przedstawiciele handlowi – Jaki jest idealny profil handlowca?

Znaczący wpływ na proces sprzedaży ma odpowiednio dobrana strategia marketingowa oraz ludzie, których zatrudniamy. Odpowiedni dobór handlowców jest bardzo ważny, to od nich w dużej mierze zależy czy sprzedaż skończy się powodzeniem czy klęską. W tym artykule przyjrzymy się bliżej profesji przedstawiciela handlowego.

Najważniejsze kompetencje przedstawiciela handlowego

Do najważniejszych kompetencji miękkich jakie powinien posiadać każdy przedstawiciel handlowy należą:

– Umiejętności negocjacyjne – umiejętności skutecznego komunikowania się podczas negocjacji. Umiejętność przekonania rozmówcy do swoich racji,
– Komunikatywność – Bezproblemowe i łatwe nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi, umiejętność korzystania z zasad poprawnej komunikacji,
– Umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz pracy pod presją czasu
– Orientacja na działania,
– Umiejętność budowania relacji z klientem,
– Bardzo dobre zarządzenie swoim czasem,
– Umiejętność radzenia sobie z konfliktami – Podtrzymywanie dobrych relacji z klientami i współpracownikami mimo niezgodności niektórych opinii.

przedstawiciele handlowi

Pełen profesjonalizmy

Przedstawiciele handlowi to ludzie, którzy powinni posiadać umiejętność łączenia swoich kompetencji miękkich z wiedzą oraz umiejętnościami. Jest to bardzo ważne z punktu całego procesu zaczynając od nawiązywania kontaktu z klientem kończąc na sprzedaży. Sprzedawca powinien, również posiadać wewnętrzne przekonanie, że jego oferta jest najlepsza dla klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *