co robi analityk biznesowy

Rotacja w zespole sprzedaży – dlaczego odchodzą?

Aby każdy biznes odpowiednio funkcjonował, konieczna jest prawidłowo funkcjonująca sprzedaż. Jeśli jednak jest ona prowadzona w odpowiedni sposób, może przynieść firmie sporo korzyści. Rotacja w zespole sprzedaży jest niestety częstym zjawiskiem, dlatego pracodawcy często zadają sobie pytanie, jaka jest tego przyczyna? Postaramy się na to dzisiaj odpowiedzieć.

Dział sprzedaży

Rotacja w zespole sprzedaży – co może być przyczyną

Główną przyczyn tego zjawiska jest zbyt duży natłok pracy. Jako pracodawca musisz czasem przyhamować, aby ich utrzymać w biznesie. Warto również pamiętać o tym, żeby dawać im szanse na zmiany i rozwój, a nie tylko „klepanie” standardowych stałych zadań. Muszą oni nie tylko widzieć sens swojej pracy, ale też perspektywę, dlaczego mają zostać i pracować właśnie dla Ciebie. Rotacja w zespole sprzedaży często też wynika z braku poczucia sprawiedliwości. To również jest bardzo istotne. Bardzo często jednak utrzymanie jest trudne głównie dla tego, że sprzedaż traci sens swojej pracy, chce zmienić ją aby znaleźć nowe zajęcia, uciec od rutyny,

rotacja w zespole sprzedaży

Jak zatrzymać pracowników?

Ogromnie ważne jest słuchanie ich i spełnianie potrzeb na tle zawodowym. Chcą czuć, że ich praca ma sens, a dodatkowo że mogą się spełnić w swojej pracy. Daj im możliwości rozwoju i awansu, a zobaczysz  że rotacja w zespole sprzedaży nie będzie już tak często występować jak kiedyś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *