jak budować zaufanie w zespole

Talent acquisition co to jest?

Pozyskiwanie pracowników to proces, który jest powszechnie stosowany w wielu firmach. Jeśli chcemy, aby się ona rozwijała, potrzebujemy ją powiększać i zasilać specjalistami, którzy są w stanie wykonywać dane zadania. Obecnie nie ma na rynku jednego typu rekrutacji i można wyróżnić jej kilka typów, które różnią się czynnościami czy odpowiedzialnością. Dlatego też może pojawić się pytanie talent acquisition co to jest, gdyż jest to właśnie jeden z rodzajów, obok headhuntingu czy też sourcingu.

talent acquisition co to jest — dokładne wyjaśnienie i różnice

Każdy z tych rodzajów ma swoje konkretne cechy, po których będziemy w stanie z łatwością powiedzieć talent acquisition co to jest. Osoba zajmująca się talent acquisition wykonuje dość zbliżoną pracę, co do rekrutera, ponieważ również stara się zatrudnić ludzi w firmie, jednakże jego rola jest szersza, gdyż ma on za zadanie również budować pozytywnego wizerunku firmy dla kandydatów. Podczas poszukiwania talentów i sprowadzania ich do firmy, jego funkcją jest dążenie do osiągnięcia zarówno celów firmy, jak i tych zawodowych pracownika.

talent acquisition co to jest

Pozostałe rodzaje

Tak jak było to wspomniane wcześniej, możemy wyróżnić również headhunting oraz sourcing. Ten pierwszy rodzaj polega na pozyskiwaniu kandydatów na konkretne stanowiska, którzy zwykle są bardzo trudni do pozyskania. Sourcing polega na pozyskaniu kandydata przy wszystkich możliwych kanałach, jakich można używać. Więcej informacji na temat talent acquisition co to jest i pozostałych rodzajach znajdziesz na stronie Talent Place.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *