test jednokrotnego wyboru

Test jednokrotnego wyboru – Jak stworzyć taki test?

Zastanawiasz się jak stworzyć test jednokrotnego wyboru, aby był przyjazny i zrozumiały dla zdającego? Doskonale trafiłeś, ponieważ w naszym artykule postaramy się Ci przybliżyć ten temat. Na początku warto wyjaśnić po co są tego typu testy? Jest to przede wszystkim świetna forma uczenia się oraz zapamiętywania. W platformach e-learningowych służą do zdobywania punktów „za wiedzę”, aby mieć poczucie progresu.

Przydatne wskazówki dotyczące tworzenia testu jednokrotnego wyboru.

Odpowiedź poprawna na dane zapytanie powinno pojawić się w danym materiale, do którego się odnosimy. Warto, również pamiętać, że odpowiedzi niepoprawne nie powinny być zbyt oczywiste. Warto w pytaniach i odpowiedziach stosować, różnorodność. Nie powinniśmy powtarzać takich odpowiedzi jak „Wszystkie poprawne” zbyt często.

test jednokrotnego wyboru

Dodatkowe informacje

Tworząc test jednokrotnego wyboru pytania nie powinny być przeczące typu co nie jest…? Wtedy skupiamy się na sprawdzeniu osoby testującej z uwagi czytania tekstu niż z wiedzy. Tego typu pytania nie służą niczemu pożytecznemu. Jeśli decydujemy się na typ pytań jakie są trzy cechy to powinniśmy zadbać, aby wszystkie kombinacje były prawdopodobne ale zarazem nie przekombinowane. Dla treści pytania długość nie powinna być przekroczona niż 140 znaków ze spacjami. Warto pilnować, aby najdłuższa odpowiedź zbyt często nie była tą jedyną poprawną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *