wady i zalety zdalnego nauczania

Wady i zalety zdalnego nauczania – co powinieneś wiedzieć

Rok 2020 i pandemia znacząco zmieniły nasze codzienne funkcjonowanie zarówno na poziomie zawodowym jak i na studiach. Nauka zdalna zagościła na każdej uczelni, a brak z rówieśnikami i nauka online dała się we znaki, szczególnie po tak długi okresie. Można zaobserwować wady i zalety zdalnego nauczania, o których dzisiaj nieco porozmawiamy.

wady i zalety zdalnego nauczania

Wady i zalety zdalnego nauczania – wady

Bardzo istotną wadą, chyba najważniejszą, jest brak osobistej integracji. Studia to okres podczas których nawiązujemy nowe znajomości i poznajemy ludzi o podobnych zainteresowaniach. To też wiek, kiedy poznajemy najważniejsze osoby w naszym życiu. Niestety taka nauka znacząco to ogranicza. Kolejnym bardzo istotnym problemem jest obniżenie poziomu skupienia, poprzez naukę z łóżka, zasypianie i szukanie innych ciekawszych zajęć do roboty w domu. Trzeba też zwrócić uwagę, że sporo rozpraszaczy wpływa na nasze skupienie podczas pracy. Nauce to oczywiście nie sprzyja i poziom przyswajanej wiedzy jest znacząco niższy niż na uczelni. Wady i zalety zdalnego nauczania wpływają bardzo na nasze wyniki i wiedzę. Teraz przejdźmy do zalet.

nauka zdalna

Wady i zalety zdalnego nauczania – zalety

Bardzo istotne jest to, że oszczędzamy bardzo dużo czasu na dojazdy. Dzięki temu można wstać kilka minut przed zajęciami, albo połączyć się na ćwiczenia z drugiej części polski. Jesteśmy też u siebie, więc w dowolnym momencie możemy napić się ulubionej kawy lub przygotować posiłek. Kolejnym plusem jest też, że niektóre zajęcia są nagrywane, dzięki czemu możemy do nich wrócić później.  Tak prezentują się wady i zalety zdalnego nauczania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *