Grywalizacja

Trendy rekrutacyjne na rok 2021

Rok 2020 był szalony praktycznie pod każdym względem. Wykreowało się wiele różnych możliwości, a drogi kariery znacząco się pozmieniały. Stworzyły się nowe trendy, które mają znaczący wpływ na trendy rekrutacyjne na rok 2021. Jak się prezentują, co jest najważniejsze i co można zaobserwować, tego się dowiesz w dzisiejszym wpisie.

rekrutacja w 2021

Istotne trendy rekrutacyjne na rok 2021

Pierwszym i chyba najważniejszym trendem jest praca hybrydowa, czyli połączenie pracy w biurze z pracą zdalną. Wiele firm po przygotowała się do takich rozwiązań, część dalej stara się takie coś stworzyć. Część pracowników polubiła pracę z domu, część będzie chciała wrócić do biura, a takie możliwości na to pozwalają. Bardzo istotne jest też formalizacja pracy zdalnej. Spowodował rok 2020 że sporo osób zaczęło pracować z domu i tak też zostanie. O well-beingu niewiele osób słyszało, jednak to może być najważniejszy trend w HR. Trendy rekrutacyjne na rok 2021 kreują się na podstawie poprzedniego roku i widać tutaj znaczące „ożywienie”.

Trendy rekrutacyjne na rok 2021

Na co zwrócić największą uwagę?

Trendy rekrutacyjne na rok 2021 już się wykreowały, ale trzeba pamiętać, że jak to trendy, lubią się zmieniać. Największe zainteresowanie powinno przyciągnąć well-being o którym wspomnieliśmy. Jest to wprowadzanie do czasu pracy sportowe zajęcia online czy darmowe konsultacje psychologiczne dla pracowników. Brak możliwości spotkania z kolegami czy zamknięte siłownie znacząco podbiły ten trend.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *