Jak przeprowadzić ustalenia majątkowe w firmie?

Kiedy poszukujesz nowego kontrahenta lub chcesz odzyskać firmowe pieniądze, konieczne są ustalenia majątkowe danej osoby. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć więcej.

Czym są ustalenia majątkowe?

Najprościej mówiąc ustalenia majątkowe to proces podczas, którego zbieramy informacje na temat ilości posiadanego majątku przez wskazaną osobę. Jest to ważne z punktu widzenia dochodzenia swoich praw w sądzie lub u komornika. Niektórzy polecają również stosować wywiad gospodarczy w przypadku pozyskiwania nowego kontrahenta. To bezpieczne rozwiązanie, które zabezpiecza firmę przed konsekwencjami finansowymi w przypadku niewypłacalności dłużnika. Do wykonania ustalenia majątkowego warto wykorzystać profesjonalną firmę detektywistyczną. Robienie tego na własna rękę może okazać się mało skuteczne oraz możemy stracić zaufanie drugiej osoby. Takie zadanie nie powinno być realizowane przez dział HR w początkowym etapie rekrutacji.

Jak znaleźć skuteczną firmę detektywistyczną?

W internecie znajdziemy wiele ofert agencji detektywistycznych. Nie każda z nich będzie odpowiednia do naszego zlecenia. Jeśli ważne są dla nas ustalenia majątkowe, warto wybrać firmę, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Dzięki temu wywiad gospodarczy oraz sprawdzanie wszystkich dokumentów będzie prowadzone zgodnie z wszelkimi przepisami. Dodatkowo będziemy mieć dowody w przypadku rozpraw sądowych. Kolejna kwestia to dyskrecja i poufność danej agencji. Przed podpisaniem umowy przejrzyjmy wszystkie informacje w Internecie na temat danego miejsca. Klienci często wystawiają takie informację, jeśli ich nie znajdziemy warto popytać w branży. Usługi detektywistyczne przydają się również w sprawach prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *