podwyżka płacy minimalnej 2021 o 8%

Ile wyniesie podwyżka płacy minimalnej 2021?

Zbliża się koniec roku. Od kilku lat rząd podnosi poziom wynagrodzenia, jak i stawkę minimalną godzinową. Każdy pracownik zatrudniony z tą najniższą kwotą czeka na decyzję w tej sprawie. Jest to także ważna informacja dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników. Jak kształtuje się podwyżka płacy minimalnej 2021 roku?

Podwyżka płacy minimalnej 2021 o 8%

ile wyniesie podwyżka płacy minimalnej 2021?We wrześniu została przyjęta dyspozycja przez Radę Ministrów, rozporządzona przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w której uzgodniono podwyżkę płacy minimalnej. Ta decyzja zostanie wdrożona w życie wraz z rozpoczęciem się roku 2021. Godzinowa stawka wzrośnie o 1,3 zł i będzie wynosić 18,3zł brutto. Wynagrodzenie wzrośnie o 200zł i będzie wynosić 2800zł brutto. Oznacza, to że w porównaniu z rokiem poprzednim płaca wzrośnie o 8%. Czy taka podwyżka płacy minimalnej 2021 jest satysfakcjonująca? Czy obciąży ona znacznie pracodawców?
Zmiany muszę zostać wprowadzone, jeśli jakiś pracodawca nie zastosuje się do rozporządzenia, czeka go kara pieniężna od jednego tysiąca do nawet trzydziestu tysięcy złotych.

Zmiany dla działu Kadr i Płac

Podwyżka płacy minimalnej 2021 oznacza również zmiany dla działu Kadr i Płac. Będą niezbędne dostosowania, zmiana umów oraz przygotowanie aneksów. Jeśli chcesz być na bieżąco z wszystkimi zmianami oraz związanymi z nimi obowiązkami formalnymi, ApexNet oferuje szeroką bazę aktualnych szkoleń do aktualnych zmian związanych z płacą minimalną oraz innych z zakresu Prawa Pracy i księgowości. Zapraszamy po więcej informacji na blogu ApexNet oraz bezpośredniego kontaktu. Bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *