Przyjęcie oferty pracy – okiem kandydata
Przyjmowanie kandydata do pracy jest zawsze interpretowane tym, że to pracodawca dyktuje warunki, on podejmuje oficjalnie decyzje o przyszłości kandydata. Nie inaczej, jednak wielu pomija temat, że przyjęcie oferty pracy również zależy od samego kandydata. Na samym początku, jeszcze przed rozmową chciał aplikować i pracować, jednak teraz już po podjętej decyzji przez firmę nie chce. Czemu osoby rezygnują z procesu już na etapie końcowym? Na co zwrócić uwagę, jeśli w Twojej firmie osoby też rezygnują? Dowiedz się więcej w naszym dzisiejszym tekście!
Przyjęcie oferty pracy – najważniejsze powody odrzucenia oferty
Pierwszym i chyba najważniejszym elementem dlaczego przyjęcie oferty pracy jest odrzucane to ogólnie cały proces rekrutacji. Jeśli jest skomplikowany, rozciągnięty, a dodatkowo ma negatywny odsłuch przez kandydata, to najprościej mówiąc nie będzie chciał pracować w takich warunkach. Kolejnym elementem jest te komunikacja. Jeśli rekruter czy ktoś z zarządu nie jest otwarty już na rozmowie, raczej w pracy też nie będzie. Trzeba pokazać wartość i przekazywać kandydatowi najważniejsze informacje.
Co jeszcze może wpływać?
Oczywistym powodem, dla których przyjęcie oferty pracy jest odrzucane, jest nieciekawa oferta niedostosowana do potrzeb kandydata. Najważniejsze jest to, że zmiana pracy wiąże się z dużym, wręcz ogromnym stresem dla wielu osób. Jeśli firma nie wspiera i nie tworzy spersonalizowanej oferty na pracownika, czuje się on nieswojo i niezadowolony. Warto o to zadbać już na początku jego potencjalnej drogi w firmie.