szukanie pracy po studiach

Szukanie pracy po studiach – od czego zacząć?

Wiele osób wybiera się na studia głównie dlatego, aby zdobyć wymarzone wykształcenie i rozwijać się w wybranej przez siebie ścieżce kariery. Niestety rzeczywistość potrafi być brutalne, a szukanie pracy po studiach może stanowić nie lada wyzwanie. Wielu pracodawców, szczególnie w dzisiejszych czasach nie przykłada już tak ogromnej wagi do wykształcenia. Aby znaleźć wymarzoną pracę potrzebny jest plan, ale tez wcześniejsze działanie.

szukanie pracy po studiach

Szukanie pracy po studiach – nie mam doświadczenia

Tutaj pojawia się spory problem, bowiem szukanie pracy po studiach bez doświadczenia jest trudne, chyba że udało Ci się skończyć trudne studia, a do pracy potrzebny, wymagany jest papier. Jeśli planujesz zdobyć wymarzony zawód zawsze warto zdobywać doświadczenie już wcześniej, nawet w branży całkowicie odbiegającej od tej w którą się kierujesz. Każda praca na początku jest dobra.

Wcześniejsza praca i doświadczenie

No właśnie, szukanie pracy po studiach to zdecydowanie za późno, dlatego sensownym rozwiązaniem jest wcześniejsza praca, łapanie się dorywczych robót i zbieranie doświadczenia. Stawki niestety będą małe, ale jesteś dopiero na początku swojej kariery. Tutaj liczy się doświadczenie, ludzie i przyzwyczajenie się do toku pracy, który może być bardzo przydatny w przyszłej pracy. Dodatkowo przyszły pracodawca zobaczy, że się nie leniłeś, a ciężko pracowałeś wcześniej. Dzięki temu zobaczy, że potrafisz być zaangażowany i zdyscyplinowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *